Valitsus eestimahe.ee kiitis heaks 2018. aasta riigieelarve

raha

Valitsus kiitis heaks 2018. aasta riigieelarve

Peaminister Jüri Ratas ütles, et riigieelarve üle esimest korda ajaloos Eesti 2.018-10000000000. “Eelarve valitsuse poliitika on tugev, vastutustundlik ja jätkusuutlik” Peaminister ütles pressikonverentsil riigieelarvest.

Kuid ta tunnistas, et valitsus on võtnud teadmiseks kriitika struktuurne eelarvepuudujääk uuel aastal ja otsustas vähendada poole võrra. Prognooside kohaselt eelarve kipub null aastaks 2020 ja pluss või struktuurse ülejäägi 2021.

Ratas maksukoormus jääb suletud uusaasta samal tasemel, nagu see oli 2016. Tema sõnul vähendada tööjõumakse, kuid tarbimise suurenemine ja kapitalimaksud. “Me liigume edasi, muidugi on reformid tulumaksuvabad, tervishoiureformi,” kirjeldas peaminister.

Samuti on oluline, ütles ta, kohalikud omavalitsused on muutunud tugevamaks, mis on ka uue finantsperspektiivi arvesse. Ta ütles Ratas kaitse-eelarve järgmisel aastal, samuti maht suurim ajaloos Eestis, küündides 528 miljonit eurot.

kaitse ja soodustab ühtlustamist liikmesriikides järgmise aasta eelarve 26 miljonit rohkem kui tänavu. Allied luua ise, sealhulgas täiendavad 4,7 miljonit.

Ossinovski: see on sotsiaal-majandusliku eelarve

“Täna oli päev, mil nii valitsuse liikmed, avaliku välja paberil, miks eile pidime õigustada ebapopulaarseid otsuseid valitsus oli,” ütles minister Tervis, töö- ja Eugene Ossinvoski teie piirkonnas rääkida.

Tema sõnul on uus eelarveaasta, Eesti sotsiaal-majandusliku eelarve, mis on investeerida täna tagada võrdsed võimalused ja potentsiaal kasvu kõigile Eesti elanikele. “See on ju majandus on hästi teada, et rohkem võrdse ühiskonna kasvavad kiiremini,” ütles Ossinovski.

Ta rõhutas, laste ja noorte ning tagada lastele võrdsed võimalused vaesuse vähendamiseks. Näiteks kui esimese ja teise lapse kasuks $ 55 kuus, tõhus toetus lasterikastele peredele aastaringselt. Teiselt poolt Ossinovski ütles, et investeeringud haridusse lähiaastatel, sealhulgas julgemad, viidates näiteks suurendades õpetajate palgad.

“In tervishoiusektoris, muidugi, see on oma olemuselt. Ühelt poolt, vajalikud otsused, kui nad jätkavad lähiaastatel samme, et see vähendab omaosaluse makstud tegevuskulud ja parandada teenuste kättesaadavust,” ütles tervis ja ohutus. Siin viitas ta nii kallis kui kulusid retseptiravimeid nagu hambaravi kasu uue korra.

Lisaks kiitis valitsus heaks muudatuse vanemliku süsteemi, mis toetab enam kaasamist vanematelt laste kasvatamise ja emad tööle naasta kiiremini, mitte kaotada rahaliselt selle pere. Ossinovski ütles, et see eestimahe.ee on oluline märkida, muutus, mis tuleb uue eelarve.

“Tulemuseks on see, et 2015. aastal oli Eesti suhtelise vaesuse 21,6 protsenti, või kusagil eesti 280,000 inimest suhtelises vaesuses elavate ja järgmisel aastal nad võivad olla inimesed meie prognoos ulatub umbes 16 protsenti,” ütleb Ossinovski. Vähendatud inimeste arv, 70000 inimest suhtelises vaesuses elavate sel perioodil.

Tõniste: hea meel, et maksude arv tühistatakse

“Kui lühidalt kokku eelarve 2018 arv ajastatud makseid ei tule, ei suurenda tööjõu maksukoormust vähendada makse. Meie majandus kasvab oodatust kiiremini ja see võimaldab meil kiirendada kasvu seisundit kaitse ja heaolu perekondade, “ütles minister Toomas Tõniste.

Ta rõhutas, et arutelu läks pardal auto, ettevõtte tulumaksu pandi algselt mõeldud pakendi aktsiisi ja suhkru-. 2018 vähendatud maja, ja kasv gaasiõlisse küsimuses. Aasta-taseme nõuetele, maksukoormus on planeeritud 34,4 protsenti SKPst. “On hea tõdeda, et rahaseis riigis on endiselt väga heas korras,” võttis Tõniste uue eelarve tervikuna.

Asjaolu, et uue maksu lauale enne parlamendivalimisi, ei kinnitanud Jüri Ratas. Ainus asi, mis on veel ebaselge, arutelu suhkru maksu, mis nüüd tekitab küsimusi resolutsioon toetust Euroopa Komisjoni. “Ülejäänud maksumuudatused, nagu rahandusminister on väga selge – nad ei ole,” ütles peaminister.

Samal ajal märkis ta, et see näeb ette, et alad on välja arutelude ajal eelarve, seal on palju, kuid nad saavad keskenduda tulevikus. Hinnangul Ossinovski öelda ilmselt kõik ministeeriumid, et puudu pool miljardit hädasti, et sa pead tõenäoliselt riigieelarvest.

Uus aasta eelarve peegeldab neid prioriteete Tõniste ütles mulle, kus lepiti kokku, et nad nüüd tuleks teha. “Me peame ütlema tänu neile, kes maksavad makse ja mis annab meile võimaluse jagada raha,” ütles rahandusminister.

Kui tegemist on riikliku reservi, ta juhtis tähelepanu kõik ministrid, et olukorras, kus võlakoormus Eestis on väikseim Euroopa Liidu, on oluline keskenduda jätkuvalt vähendada laenukoormust avaliku sektori.

“Aitäh, et tulite, aitäh!” Prisoner pressikonverentsil peaminister Jüri Ratas ei taha, et arutada riigi reserve.

2018 eelarve Palm

Vastavalt 2018. aasta riigieelarve seaduse ja eelarve kulud investeeringute ja summa 10580000000 eurot 10330000000 eurot. Kulud ja investeeringud kasvavad 2017. aastal võrreldes 922 miljoni euro, või 9,5 protsenti, samas kui tulud kasvavad 986000000 eurot ehk 10,6 protsenti.

Valitsus otsustas, et valitsus kavatseb parandada struktuurset eelarvepositsiooni üle kevadel, nii et tegemist on peaaegu tasakaalus 2.018-,25 protsenti sisemajanduse koguproduktist (SKP), ja jääb samal tasemel 2019. aasta eelarve on oodatakse tasakaalu 2020. aastal, st üks aasta varem kui planeeritud kevadel. 2021. aasta riigieelarve ülejääk ulatus 0,5 protsenti SKPst.

tegevuse toetamiseks riigi valitsuse eelarve strateegia määratleti neli prioriteetset edendamise Eesti rahvastiku kasvu, tugevdada julgeolekut ja parandada heaolu ja sotsiaalne ühtekuuluvus.

reformi maksuvaba tulu madala ja suurendada keskmine palk töötaja maksuvaba tagastamist 500 eurot. Kuni $ 1200 teeniva kuni 64 inimest kuus, rohkem raha kätte. Net palgad madalapalgaliste töötajate kasvab kuni 15 protsenti. Vabastatud reformi rahvatulu on langenud hinnanguliselt kogukäive 182 miljonit eurot.

Rahalised võimalused toetada kasvu jätkusuutlikke investeeringuid infrastruktuuri. Valitsus kavatseb investeerida EUR 56700000 ehitamiseks ja suuremate taristuobjektide eesti keskkond. Jätkamine riigi, omavalitsuste ja erasektori koostöös jaotus lairiba laienemist ja alguses esimese etapi ehitus, Haapsalu.

Mitmesugused investeeringute kava 227 miljonit eurot, sealhulgas Miao-Kose teelõigu neli ringi Tallinn 2 + 2 rida-Urey VAO lõik Reid teed, Haabersti remonttöid ja suunata ühiste ehitus liiklusohutuse ameti Tallinn-Narva.

Kaitsekulutused 2018. aastal eeldatavasti 2,11 protsenti SKPst. Sõltumatu jõudude 2 protsenti SKP pluss NATO liitlased umbes vajalike investeeringute ja kulude investeerimisprogrammi kaitsele.

Rohkem raha tervishoiureformi ja õpetaja palka

Tervis rahastamise reformide eesmärk järgmise viie aasta jooksul, et parandada juurdepääsu tervishoiuteenustele üle 300 miljoni täiendava rahastamise, millest 34 miljonit 2018. lisaraha võimaldab inbank vähendada ooteaegu ja paremat juurdepääsu tervishoiuteenustele.

Valitsus maksab osa pensionile tervise järk 2022. 13 protsenti keskmisest vanaduspensionist. Haiguse vastutab osa ikka riigi rahastatud tervishoiu.

Töötajate makstakse palka riigieelarvest kasvas 2,5 protsenti. Sisestage palga üksikasjalik jaotus teenuste asutuste vahel ja valitsus teeb kõik ministeeriumis endas. Palgatõus – 4,5 protsenti – on sisejulgeoleku valdkonna töötajate, sealhulgas politseinikud, päästetöötajad, vanglad, tolliametnikud ja sotsiaaltöötajad.

Jätkub palgakasv õpetajatele, sest haridus eelarve 36 miljonit eurot rohkem kui 2017 kultuuri- ja noorte treenerid palgatõusu eelarve 10 miljonit eurot. Prokurör lisas palkade tõstmiseks 0,6 miljonit eurot aastas, et tagada konkurentsivõimeline palk

Märkimisväärne kasv transpordidotatsioonid

Ka eile, Majandusministeerium on teada, et järgmisel aastal riigieelarvest on oluliselt suurenenud mahtude kohta transpordi toetused. Kui oli € 67 mln järgmisel aastal kasvab rohkem kui 25 miljonit 92400000 th

Kui 2017. aastal, riigi subsideerib Elroni peaaegu 22,5 miljonit reisijat, siis suurendavad tootmismahtu 31 miljoni järgmisel aastal. Ta kasvab bussi toetuse summas 21,9 miljonit eurot 34,8 miljoni ja valitsuse eesmärk on pakkuda tasuta sõita maakonna liinidel reisijate. See kehtib alates 1. juulist järgmisel aastal.

Lisaks lennutranspordi ja laevafirmade et ühendada saare praegune 22600000 panus 4 miljonit eurot rohkem turvalise juurdepääsu täiendavatele praami Kuivastu WIRTHS.

Sulgemine pool riigieelarve tulude ja kulude 9480000000 ja investeeringute kogueelarve € 9650000000 th

kommentaar

Eelarve Vihje: kiire majanduskasv eeldab eelarve ülejääk

Suvel 2017 Rahandusministeeriumi majandusprognoosi, Eesti majandus kasvab 3,3 protsenti 2018. aastal püsivhindades ja jooksevhindades 6,9 protsenti, finantsnõustamise mõõta täpselt Eesti sinuraha.info majandusarengu üle järgmise paari aasta jooksul. Kiiremini või aeglasemalt kui oodatud kasvu finantsrisk nõukogu leiab tasakaalu.

Võrreldes kevadprognoosi kasvab Eesti majandus kiiremini suvel 2018. Prognooside kohaselt ja toel sektorites, mis ületab pikaajalist jätkusuutlikku majanduskasvu tekkida. Rahandusministeerium usub, et majandus on suurem kui hinnanguline kogutoodangust järgmisel aastal on võimalik tase 0,5 protsenti. Lisaks eelarveettepanekud nõukogu viitab tsükliline positsioon majanduses, positiivne väljund.

Vaatamata väga kiire sissetulekute kasv riigieelarves, riigikassasse ennustatakse 2018 nii nominaalne ja struktuurne puudujääk. Ettevõtte tulumaksu tulude prognoos nõukogu eelarve peab olema liiga optimistlik. See suurendab riski, et eelarve puudujääk on suurem.

Suvel 2018 hinnanguliselt struktuurne puudujääk 0,4 protsenti SKP-st, mida valitsus otsustas vähendada riigieelarvest 0,25 protsenti SKPst. Eelarve Nõukogu toetab valitsuse otsust vähendada struktuurset puudujääki. Pidades silmas majandustsüklit salli, et nõukogu koostab eelarve väikese ülejäägiga riigieelarve ellujäämise tagamiseks struktuurse tasakaalu, nii palju kui seadusega lubatud.