ppelaen laen eraisikult

laenu

õpilane

Õppelaenud – hea tugi või koormat?

Et alustada iseseisvat elu on tõsine asi raha, eriti noored, kes alustavad oma hariduse kaugel oma kodulinna.

Üürile anda, kommunaalkulud, toit, transport, koolitus ja õppimine – see kõik kokku on üsna priske summa, et enamik noorte ja nende vanemad ei võta tagasi tasku.

Paljud vaadata õppelaenu pakkuja, mis on mõeldud just selliseid kulutusi.

Mis on õppelaenu?

Õppelaenud on riigi poolt garanteeritud laenu õpilastele ja üliõpilastele kulude katmiseks – sealhulgas õppemaks, elamiskulud, õppematerjalide soetamine ja kõik muu vajalik, et oleks võimalik keskenduda õppimise südame rahu.

Õppelaen küsimus viis pangad: Swedbank, Krediidipank, SEB, Danske Bank ja Nordea.

Valitsuse garantii sisuliselt tähendab, et Kui laenuvõtja ei suuda laenu tagasi maksma pangale, pank hüvitab summa riigi ja siis laenu taastamise jääb liikmesriikide vastutusalasse.

Erinevalt teistest laenud ei saa õppelaenu peab tõestama tulu summa panga avaldus või korraldada töö. laenu on tagatud garantii, mis on kas kahe osapoole käendus või kinnisvara.

Kes saab taotleda õppelaenu?

Õpilane saab taotleda:

 • on Eesti kodanik või pikaajalise elamisloa või alalise elamisõiguse alusel viibiva isiku;
 • Väljaõppe kestus vähemalt kuus kuud kalendriaasta;
 • õppida eesti ülikooli, kolledži või kutseõppeasutuses täistööajaga või osalise tööajaga;
 • Õppimine välismaa ülikoolis või koolitusasutuses Eestis nagu hariduse ja õppimise.
 • töötama vähemalt 18 tundi nädalas õpetaja, kui kasvataja või muu haridus ja / või kultuuri tööd osalise tööajaga, ja omandada kõrgharidust õpetajakoolituse õppekava.

Õppelaenud on kättesaadav neile, kes elavad akadeemilisel puhkusel ja peaks ka ravida ettevaatlikult alla kui osalise tööajaga ei pruugi kehtida iga õppelaenu.

Oluline on teada õppelaenu

 • õpilane huvi on üsna soodne: 5% aastas.
 • Teil on võimalik taotleda õppelaenu on tavaliselt 01-31 august mai esimese aasta õpilased taotleda õppelaenu on tavaliselt oktoobris.
 • Äsja tutvustas on kõrgeim tase õppelaenu 1920 eurot. See tähendab, et seal on maksimaalne laenusumma, mis saab igal aastal. Bank taotleb, on võimalik teha valik, mida on automaatselt üle laenu kontole järgmisel aastal. Kui õpinguid kestab kolm aastat, ja sa oled valmis õppelaenu igal aastal, See annab kokku 5760 eurot (Pluss intressid), mis on juba võrdväärne tarbimist suuremate laenude! Kuigi õppelaenu tagasimaksmise tingimused on paindlikud, ja tundub, nagu oleks vastutus, sest see on nii kaugel tulevikus, viimase kolme aasta jooksul on üllatavalt kiire ja tähtaeg saabub veelgi kiiremini. Kaal hoolikalt, kui soovite oma õlgadele nii palju tänulik, kui olete hakanud just karjääri.
 • Õppelaenud ei pea võtma kõrgeima – võib ka laenata vähem, nii palju kui vaja.
 • Õppelaenud võib olla lihtsalt võtta pangast st ajal, kui see ei ole võimalik taotleda õppelaenu kaks panka, kuid soovi korral võib kaasa tuua õppelaenu ühest pangast teise.
 • Taotleda õppelaenu on vajalik, kui kaks inimest tagatiseta kinnisvara. Garantiid viimase kuue kuu regulaarselt peab netosissetulek on vähemalt võrdne Eesti alampalk.
 • Kui teil on mingeid probleeme makse, pank ei anna õppelaenu – nad kontrollivad maksekäitumist.
 • Õppelaenu on laenu vormis lisatasud, nagu iga teine ​​- sõlmimist laenu pluss tasud erinevad tasud vastavalt Panga ja kinnisvara tagatisel korral hüpoteegiga seotud kulud nagu kinnisvara hindamine, kindlustus, tempelmaks ja notaritasud.

õppelaenu tagasimaksmise

õppelaenu tagasimaksmise algab hiljem kui üks aasta pärast lõpetamist või lehed.

Kui tasu 12 kuud uuesti õppida, ei pea õppelaenu tagasi maksma enne, kui olete lõpetanud.

Intress tuleb kohe arvestada, aga ja intressimakse tehakse vastavalt kokkulepitud ajakavale, pank, avalik huvi makstakse üks kord aastas septembris.

Õppelaenud tuleb tagasi maksta kahekordistada ajal õppeperioodi perioodi – see tähendab, et kui teie õppeaeg oli kolm aastat, mis on kõrgeim õppelaenu tasuvusaeg 6 aastat (kuid mitte kauem kui 20 aastat).

Kui jätta mingil põhjusel kooli enne nominaalse lõpuks laenu makstakse tagasi kiiresti – 1,5 korda pikem õppeaeg (kuid mitte vähem kui kuus kuud).

Laen makstakse igakuiselt, üldiselt annuiteedi.

Õppelaen maksetähtaega peatada

Õppelaen tagastamise tähtaeg ja intressi peatub mingit kohustust laenuvõtjate:

 • mis on kasutuses;
 • vähem kui kolm aastat vana laps (antud juhul on peatatud kuni lapse kolme aasta jooksul);
 • Arst-resident residentuuri lõpetamist.

Need kolm on sisuliselt teed tähtaeg ei pea maksma põhisumma ja intressid, intressi maksab pank ajal riigi.

Oluline on aga meeles pidada, et makse soodushinnaga ei jõustub alguses korral (nt lapse sündi), siis ainult juhul, kui olete teinud vastava panga petitsioon.

Õppelaenu on võimalik ka eelnevalt tagasi maksma maksud samuti puhkus peaks olema see, et täita vastava taotluse panka – pank võtab seejärel avalduse pärast vastava summa oma pangakontolt.

Tavaliselt ennetähtaegse lõpetamise lepingu õppemaksutulu.

Kas see on väärt võttes õppelaenu?

Õppelaenud peamiselt ette nähtud koolituse kulud, sealhulgas elamiskulud, õppematerjalide ja nii edasi.

Õppelaen laen eraisikult summa ei ole oma olemuselt ei ole mingil juhul väga – 1920 õppeaasta jagatud abikaasa vaevalt rohkem kui 200 eurot kuus, mis ei ole tõenäoliselt piisav summa, et katta elamiskulusid.

Kui õpid makstud professionaalne, peate maksma tasu iga semester, ja võib-olla ka tuua mitmeid uusi vahendeid, mõned õppelaenu sind aidata, või veidi rohkem kui Raha tõesti ei lahenda probleemi ja ei hõlma kõiki kulusid.

Õppelaenud ei pane teid kohe kulu, kuid enda ja tuleviku tohutu õppelaenu laenukoormust.

Kas sa olla täiesti sada protsenti kindel, et pärast 3-5 aastat, kui kool on läbi, võite leida 1-2 aastat tööd, nii et saate kogu stabiilsus ja saab elada hästi, pöörates õppelaenu makseid?

Enne taotlemise õppelaenu mõtlema alternatiivide

Õppelaenud on hea alus neile, kes alustavad oma kõrgkooli, ei ole veel leidnud uue töökoha ja on kulude katmiseks hädavajaliku, aga kui teil on võimalus vähemgi leida tööd klasside, kuna see on kõige kindlam viis teha raha, et katta rahutused.

Kui teil on vaja kindlasti võtta laenu, siis kaalu, kui soovite oma tulevase võla või lasub mitte otse?

Võibolla pead ainult 200-800 eurot ja seda ainult üks kord esimesel aastal?

Õppelaen tingimused on paindlikud kindlasti meelitada, kuid peaks hoolikalt kaaluma, kas õppelaenu on parim valik.

Kui te ei karda panna õlgadele tulevasi kohustusi, võib olla väike laenusumma olla tõesti hea abiline, kuid pea meeles, et see on ikka laenu ja õppelaenu, sest valitsuse garantiid, saad tasu maksmise kohustuse riigi probleeme,.

Õppelaenud ei tohiks minna strateegia võtab, eriti kuna lisaks teile, käendajate on solidaarselt või tagatud kinnisvara, võib sageli olla vanemate omand.

Tahad alustada oma iseseisvat elu laenukoormuse? Püüa leida teisi võimalusi, ja kui sa tõesti vajad kiiret rahasumma, näed üsna väike laenamise.