Ettevtjad küsida parnuexpress.ee teise loobuma alkoholi tstmisest

tagatiseta

Traders küsida, loobuma alkoholi maksutõusu

Esindaja äri organisatsioonid on korduvalt kurtnud, et valitsus ja parlament väljendada oma muret mõju aktsiisi poliitika. Agressiivne kasv alkoholiaktsiis nende arvates viinud võrreldavad tooted 2-2,5 korda hinnavahe Eesti ja Läti kauplustes, samuti lõunapiiril tohutu piiriülese kaubanduse, mis mõjutab otseselt negatiivselt aktsiisi ja müügimaksu tulu riigieelarvesse.

Selleks et vältida olulist vähenemist maksutulu, eksporti mõjutavate ja turism, majutuse-, laevanduse-, kaubandus- ja tööstusminister halvenemise konkurentsivõime organisatsioonide kaudu parlamendi tööd ettepanekuga Rahanduskomisjoni alguses 2018 loobuma kavandatud suureneb alkoholiaktsiis.

Viimastel aastatel on riik tõstis alkoholi aktsiisimaksu suuremal määral kui varasematel aastatel. Tugev alkoholiaktsiisi tõstetud maa 2015 2016 ja 15% 2017 10% õlut punkt määr samme 2015. aastal ja 2016. aastal 15% ja 87% 2017.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda sunnib Eesti Instituut Trade mõju piiri maksutulu ja hindamise alkoholi maksutulu 2017. aastal tublisti alla riigi eelarve plaanid, vaatamata asjaolule, et rahandusministeerium on juba kohandatud prognoosid maksutulu 38 miljonit eurot parnuexpress.ee vähem kui varem planeeritud.

Ilmestab fakt, et vaatamata olulist kasvu aktsiisi aktsiisimaksude absoluutarvudes tänavu on väiksem kui eelmistel aastatel ning on muutunud Eesti Konjunktuuriinstituudi hinnangul aastaks 2016, võrreldes 2017. aasta eelarve on 16% vähem tulu tollimaksust.

Alguses 2018 on kavandatud suurendada aktsiisimaksu kasvab koos temaga, lisaks piiriülese kaubanduse Läti suuri muudatusi põhjapiiril. Aktsiis vähendatud ja tulemusena vahe hindadega õlut võrreldes Soome ületab meie hinnangul esmakordselt, kriitilise tasemeni, mis võib põhjustada piiriülest kaubandust kioskites südames Soome.

Arvestades kasvavat piiriülest kaubandust ja lõunapiiri põhjapiiril ekspordi vähenemine, Eesti Konjunktuuriinstituut prognoos saanud riigieelarvest 2018. aastal Eesti alkoholi maksude ligi tarbimislaen 80 miljonit vähem kui rahandusministeeriumi riigi kavatseb projekti eelarvest. See ei võta arvesse tulude languse käibemaksu, mis on seotud vähenemist aktsiisitulude.

Samuti mõjutab aktsiisimäär alkoholi kiires tempos ja tundlikkus teiste majandusharudega. Põhjapiir alkoholi summutamine mõjutab otseselt ekspordi ja turism, hotellindus, laevandus, kaubandus ja tööstus.

Allakirjutanu usuvad, et vähendada alkoholi tarbimist, et saavutada suuremat tähelepanu ennetavatele meetmetele laste ja noorte huvide haridusasutustes, et tõsta teadlikkust ja muuta ühiskonna suhtumist. http://foorum.bmwclassic.ee/viewtopic.php?f=3&t=3061 Lisaks märgime, et enamik vahe jaehinnapildi Läti panustab võrgu laiendamiseks. Ebaseaduslik turul võib suurendada alkoholi kättesaadavust alaealistele teha.

Loodame, et esindatud erakondade Rahanduskomisjoni läbivaatamise eest vastutav meie ettepanekuid ja lükata aktsiisi kahjuks Eesti ettevõtted.

Omakorda Eesti Kaubanduskoja Keskliidu Eesti Tööandjate Keskliit, Association of Estonian ettevõtted, toiduainetetööstus Eesti Hotellide ja Restoranide Liit, Association of Estonian väikeettevõtted, Eesti Õlletootjate Liidu tootjate ja importijate alkoholi.

Pressiteade lisatakse Eesti Instituut Commerce tagatiseta laen eraisikult tellis uuringu “Trendid Eesti alkoholi turu kasvu tõttu aktsiisi” CV.