Eesti laen kinnisvara tagatisel Pank sstud kasvavad kiiremini kui laenud

raha

Hoiupank Eestis kasvab endiselt kiiremini kui laenud laen kinnisvara tagatisel

Hoiused kasvasid rohkem kui üheksa protsenti. Isegi tempokalt tõus kodumajapidamiste ja muude finantsvarade nagu raha, väärtpaberid, aktsiad investeerimisfondide ja laenud. Kuid endiselt kiire kasv rahalist säästu ja leibkonna sissetulek suhetes ELi keskmisest joonisel.

Kodu ja laenude kasv jätkus umbes sama kiirusega kui nende sissetulek. Kodu laenukohustusi teises kvartalis kasvas kuus protsenti. Laenunõudlus toetas palgakasvu usalduse ja soodsa intressimääraga.

Kui panga laenude ja liisingute tasumata kiirenenud viimaste kvartalite haljalaforell.ee, samas kui teised laenupakkujatelt laenud varem väga kiire kasv aeglustunud. Seetõttu jäi kasv võla muutumatuks.

Aasta esimesel poolel kiire kasv äri põhivarainvesteeringud, peamiselt ettevõtted, mida finantseeritakse oma vahenditest. Minevikus tehtud, pikaajalised laenud, mille aastane kasvutempo seitse protsenti.

Laenud veel juhivad Eestis tegutsevate pankade, kuid Laen kuni 1200 euroni pikemas perspektiivis varem võetud laenude teise välismaal. Kuigi lühiajaline laen saldod oluliselt vähenenud, mis kajastab peamiselt rahavoogude juhtimise ei kuulu. http://blog.mees.eu/2007/12/ Business laenud kasvasid lõpus 2017. aasta teises kvartalis võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 2,7 protsenti.

Eesti majandus teises kvartalis oli veel netovõlausaldajad Eesti elanikud on kolinud välismaale rohkem raha kui sina. See näitab, et Eesti elanike jätkab viimaste aastate trendile, säilitamise ja kasvu investeeringud põhivarasse viimase paari kvartali vaatamata suhteliselt madalal tasemel.