Eesti Ehitus Bank tfbank väikelaen hoiatab lekuumenemise ohud võivad levida ülejäänud majandusele

väikelaen

Eesti Pank on hoiatanud, et ülekuumenemise riski ehitussektoris laenu võtmine võib üle kanduda ka ülejäänud majanduse

Majanduskasv on olnud tugev nii tore, kuid mitmed näitajad viitavad, et Eesti majandus on üle jätkusuutliku taseme ja peagi kaasas aeglustumine.

tootmise ettevõte mõnda aega, nagu tavaliselt, ja intensiivsuse surve tööjõukulude kasv on endiselt tugev, sest tööjõupuudus, suurendada töökohtade arv, samuti viitab intensiivistamist remondilaen olukorda tööturul kui alguses.

Lisaks on viimastel aastatel oluliselt suurendada tootmise ja tarbijahinnad tõusevad. Kõik see näitab selgelt, et saavutada praegu majanduskasv ei kesta kaua.

Suurim oht ​​ülekuumenemise mõnes sektoris

Aga seal on nüüd põhjust arvata, et majandus on ülekuumenenud sektorites, pilt on üsna erinevad. Osa kasvu varem kannatanud äri raskusi, põlevkiviõli ja energia heaolu, kus saab rääkida taastada tootmismahud.

Enamik äri iseloomustab mõõdukas paranemine. Kaubanduses kasvutsükli teiselt poolt, on väga tugev ja ähvardab üle kuumeneda, tuleb tegutsevad täisvõimsusel tööstuses. Ehituses on tsükliline tipp tugevam, sest aeg kokku langenud ettevõtted, kodumajapidamised ja valitsus on suurendanud nõudlust ehitusteenused.

Varasematel aastatel on langus suurenes investeerimisaktiivsus esimesel poolaastal, andes lootust, et minevikus on mõjutada potentsiaalset kasvu kiirendamiseks uuesti. Teine kvartal oli ka oluline, et ettevõtted suutsid suurendada dividende vaatamata tööjõukulude kasv.

See võib olla osaliselt tingitud asjaolust, et välisturgudel, hindade tõus kiirenes ja tootmiskulusid olid lihtsam tõsta. http://bill-thotel.blog.cz/0706/mas-cas-zahlasuj-pro-tokio-hotel Aga kasumi kasv jätkub sõltub, milline tfbank väikelaen saab olema lühiajaline tõus tootlikkust. Investeeringute kasv jätkub, siis võib eeldada, et see suurendab ka tootlikkust.

säästmise suurenenud

majapidamiskuludest eluaseme ja vara stimuleerib kiire sissetulekute kasv. töötajate hüvitiste kasvas rohkem kui 8 protsenti aasta teises kvartalis keskmine brutopalk 6,8 protsenti. Kuid leibkonna tarbimise, kuid mitte kontrolli – suurem kokkuhoid tarbimist.

Mis maksureformi rakendatakse alates järgmise aasta, mis viib kokkuvõttes suureneb tulude ootuses kasvu kuluga majapidamiste kindlustunne on väga tugev. Aga see juhtus. Käitumine, mis sätestab, et kulu on soovitav suurendada pigem aeglaselt, see on positiivne, sest see hoiab stabiilset kasvu.

Kolmas veerand praegu kättesaadavad andmed ei ole veel ennustada märkimisväärset kasvu rahustav, mis tähendab, et majandus on ikka töötab väljaspool oma suutlikkust. Sellises olukorras fiskaalpoliitika peaks juhinduma vajadust tasakaalu majanduse ülekuumenemise tõttu teatava tegevusega võib levida ülejäänud majandusele.

Suur volatiilsus majanduskasvu, mis on õnnestunud Euroopa on sotsiaalselt kulukas, viib ressursside (kapital ja tööjõud) ebaefektiivne paigutus suurendab ebakindlust majapidamiste ja ettevõtete ning vähendada majanduslikku usaldusväärsust ja pikaajalist kasvupotentsiaali.